Duben 2010

Ride the Lighting

30. dubna 2010 v 15:22 | Prophet |  Životopis
tt
Trvalo jen necelý rok, než se po třaskavém vstupu na scénu prostřednictvím "Kill ´Em All" (1983) vydala (poprvé i pod taktovkou slavného Flemminga Rasmussena) v thrash metalovém opojení znovu do studia. Album kapela nahrávala 4 měsíce a to v Dánsku. Album vydala společnost Elektra . Toto album je oproti kill em all mnohem více vyspělé,jak texty,tak hudbou. Cliff se na tomto albu významně podílel jako skladatel.
dd
Vynikajicí Cliffova píseň "For Whom The Bell Tolls" uvádí vyhrávka skreslené baskytary. Ale nejzajímavější píseň tohoto alba , pod kterou se podepsal i Cliff , je závěrečná "The Call Of Ktulu." Impozantní instrumentálka v které hraje hlavní roli basová kytara. Čistý zvuk se střídá se skresleným . Velmi propracovaná píseň plná vyhrávek. Píseň vznikla podle knihy H.P.Lovecrafta "The Shadow over Innsmouth." Po prvé tuto píseň zahrála Metallica v roce 1983 v Country Clubu v Receda. Kapela poté odjela na tour . Album otevřelo Metallice cestu do Evropy a prodalo se ho něco přes 5 miliónů kusů.
Playlist:

01: Fight Fire With Fire (Hetfield, Ulrich Burton)

02: Ride The Lightning (Hetfield, Ulrich, Burton, Mustaine)

03: For Whom The Bell Tolls (Hetfield, Ulrich, Burton)

04: Fade To Black (Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett)

05: Trapped Under Ice (Hetfield, Ulrich, Hammett)

06: Escape (Hetfield, Ulrich, Hammett)

07: Creeping Death (Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett)

08: The Call Of Ktulu (Instrumental) (Hetfield, Ulrich, Burton, Mustaine)
d

Kill ´em all !!!

29. dubna 2010 v 20:02 | Prophet |  Životopis
Metallica posílena novým baskytaristou odehrají několik koncertů. Pak však příjde něco, co nemohl nikdo čekat. Dave Mustaine to po jedné show přehnal s drogama a alkoholem a choval se neúnosně. Pohár trpělivosti kapely přetekl. Rozhodli se Davea vyhodit. Koupí mu lístek na autobus a pošlou ho domů. Nahradí ho kytaristou Kirkem Hammetem z kapely Exodus.
l
V této sestavě nahráli první album Kill 'em all. Mělo se původně jmenovat "Metal Up Your Ass". Jenže vydavatelství se to nelíbilo a museli ho přejmenovat. Cliff byl na ně naštvaný a prohodil hlášku:" Kill 'em all" . A tak vznikl název prvního alba Metallicy. Album se natáčelo a mixovalo v Music America,Barrett Alley Studios mezi 10. a 27. květnem 1983.
Cliff na toto album přispěl pouze jedinou skladbou a to basovým sólem "ANESTHESIA (PULLING TEETH). Složil ho ještě v dobáh, kdy hrál Traumou,ale sólo mělo trochu jinou podobu než jak ji známe z desky. Na této desce měl velký podíl Dave Mustaine. V mnoha písních ucítíte jeho rukopis. Poté vyrážejí na turné " Kill ´Em All for one". Trvalo od 05. 03. 1983 až do 22. 02. 1984.
k
Alba "Kill ´em all" se prodalo něco přes 3 miliony kusů.

Vítejte

29. dubna 2010 v 13:56 | Prophet |  O stránce
Vítejte na stránkách, které jsou věnované fenomenálnímu baskytaristovi Metallicy,Cliffovi Burtonovi.
Tato stráka vznikla jako pocta tomuto velkému vzoru mnoha lidí, který tragicky zahynul při nehodě autobusu.
cliff-burton.blog.cz


Příchod do Metallicy

29. dubna 2010 v 13:30 | Prophet |  Životopis
V roce 1982 hrála Metallica v San Franciscu. V srpnu téhož roku se šla kapela podívat do klubu Whiskey A Go Go. Tam hrála kapela jménem Trauma s rudovlasým, nezpoutaným baskytaristou.
c
Metallicu hned zaujala hra baskytaristy a to jak házel hlavou a vlasy mu lítaly všude kolem. Nebyl to nikdo jiný než Cliff Burton. Dave Marrs, technik Metallicy, to vylíčil takhle: "Viděl jsem jak to šlape. Řekl jsem: "Podívejte se na toho chlapa." Vždycky každého uchvátí hlavní kytarista, ale v tomto případě to byl basák. Bylo to skvělé" . Metallica byla Cliffem tak ohromena, že už tehdy uvažovali o tom, že jím nahradí svého tehdejšího baskytaristu Rona McGoneye. Když hrála Metallica po třetí v San Franciscu , byli Lars Ulrich,James Hetfield a Dave Mustaine plně rozhodnutí nahradit Rona technicky zručnějším a vyspělejším Cliffem. A tak Cliffovi několikrát volali a ten nakonec svolil pod podmínkou, že se za ním přestěhují do San Francisca. Kapela souhlasila.
Metallica
Pak když se kapela vracela ze San Francisca, ještě s nic netušícím Ronem, zastavili na benzínce a tam si koupili něakou whisky. Dave,James a Lars se opili a začali řádit. Dave prý lil Ronovi na basu pivo a řval: "Nenávidím Rona!". Na druhý den mu basa nešla. Ron už věděl o tom že ho chcou vyměnit, a i proto kapelu vyhodil ze zkušebny. V prosinci roku 1982 se stal Cliff členem kapely a přestěhovali se do San Francisca.
Poprvé s Metallicou vystoupil 5. března 1983. Tak začalo nejThrashovější období Metallicy.
mb

Od zrodu legendy až k Traumě

28. dubna 2010 v 18:55 | Prophet |  Životopis
Cliff se narodil 10. února 1962 v 9:38 večer, Janě a Rayovi Burtonovým. Měl dva starší sourozence, bratra Scotta a sestru Connie. Ray byl rodák z Tennessee, a pracoval jako assistent ingenýra dálnic v sanfranciském Bay Area. Jana byla rodačka z Californie. Pracovala pro školu Castro Valley. Tam učila žáky se zdravotním postižením. Jako mladík hrál Cliff baseball za Castro Valley Auto team House. 19. května 1975 však rodinu postihla nehoda. Cliffův bratr Scott tragicky umírá v autě, při cestě do nemocnice, v důsledku mozkového aneurysma.
Když vyrostl, šel na střední školu v San Francisku. Po ukončení střední školy navštěvoval hudební kurz na Napa Valley Junior College.
V roce 1978 začal Cliff, z části vyprovokován smrtí bratra, hrát na baskytaru. Vystřídal spoustu učitelů a vždy, když svého učitele předčil, našel si nového.
Cliff začal hrát s kapelou EZ Street. Hráli hodně druhů podivných písní a hodně coverů, nebo jak se k tomu sám vyjádřil: "Bylo to docela hloupé, ve skutečnosti jsme udělali spoustu coverů, jen slabožský shit". Hrál s ní pár let a pak se kapela rozpadla.
Cliff
Když vyšel v roce 1980 střední školu, viděl kapelu Trauma a následně s ní začal hrát. Cliff řekl, že stejně neměl nic lepšího na práci. Kapela byla proslavena svou show. Glam metalová kapela, kde muzikanti byli také herci a jejich show byla také z části divadelní . Cliff se projevil velkolepou hrou a jeho pověstným headbangingem. A tak se stal výstředním členem kapely. Spolu s Traumou nahráli pár demo nahrávek. Jedna z těch písní "Such a Shame" , která se dostala na kompilaci Metal Massacre 2.
trama