Kill ´em all !!!

29. dubna 2010 v 20:02 | Prophet |  Životopis
Metallica posílena novým baskytaristou odehrají několik koncertů. Pak však příjde něco, co nemohl nikdo čekat. Dave Mustaine to po jedné show přehnal s drogama a alkoholem a choval se neúnosně. Pohár trpělivosti kapely přetekl. Rozhodli se Davea vyhodit. Koupí mu lístek na autobus a pošlou ho domů. Nahradí ho kytaristou Kirkem Hammetem z kapely Exodus.
l
V této sestavě nahráli první album Kill 'em all. Mělo se původně jmenovat "Metal Up Your Ass". Jenže vydavatelství se to nelíbilo a museli ho přejmenovat. Cliff byl na ně naštvaný a prohodil hlášku:" Kill 'em all" . A tak vznikl název prvního alba Metallicy. Album se natáčelo a mixovalo v Music America,Barrett Alley Studios mezi 10. a 27. květnem 1983.
Cliff na toto album přispěl pouze jedinou skladbou a to basovým sólem "ANESTHESIA (PULLING TEETH). Složil ho ještě v dobáh, kdy hrál Traumou,ale sólo mělo trochu jinou podobu než jak ji známe z desky. Na této desce měl velký podíl Dave Mustaine. V mnoha písních ucítíte jeho rukopis. Poté vyrážejí na turné " Kill ´Em All for one". Trvalo od 05. 03. 1983 až do 22. 02. 1984.
k
Alba "Kill ´em all" se prodalo něco přes 3 miliony kusů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama