Od zrodu legendy až k Traumě

28. dubna 2010 v 18:55 | Prophet |  Životopis
Cliff se narodil 10. února 1962 v 9:38 večer, Janě a Rayovi Burtonovým. Měl dva starší sourozence, bratra Scotta a sestru Connie. Ray byl rodák z Tennessee, a pracoval jako assistent ingenýra dálnic v sanfranciském Bay Area. Jana byla rodačka z Californie. Pracovala pro školu Castro Valley. Tam učila žáky se zdravotním postižením. Jako mladík hrál Cliff baseball za Castro Valley Auto team House. 19. května 1975 však rodinu postihla nehoda. Cliffův bratr Scott tragicky umírá v autě, při cestě do nemocnice, v důsledku mozkového aneurysma.
Když vyrostl, šel na střední školu v San Francisku. Po ukončení střední školy navštěvoval hudební kurz na Napa Valley Junior College.
V roce 1978 začal Cliff, z části vyprovokován smrtí bratra, hrát na baskytaru. Vystřídal spoustu učitelů a vždy, když svého učitele předčil, našel si nového.
Cliff začal hrát s kapelou EZ Street. Hráli hodně druhů podivných písní a hodně coverů, nebo jak se k tomu sám vyjádřil: "Bylo to docela hloupé, ve skutečnosti jsme udělali spoustu coverů, jen slabožský shit". Hrál s ní pár let a pak se kapela rozpadla.
Cliff
Když vyšel v roce 1980 střední školu, viděl kapelu Trauma a následně s ní začal hrát. Cliff řekl, že stejně neměl nic lepšího na práci. Kapela byla proslavena svou show. Glam metalová kapela, kde muzikanti byli také herci a jejich show byla také z části divadelní . Cliff se projevil velkolepou hrou a jeho pověstným headbangingem. A tak se stal výstředním členem kapely. Spolu s Traumou nahráli pár demo nahrávek. Jedna z těch písní "Such a Shame" , která se dostala na kompilaci Metal Massacre 2.
trama
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama