Červen 2010

Cliff and Lighting

30. června 2010 v 11:21 | Prophet
Cliff and lighting
Je už tomu něaká doba co funguje tato stránka.A jelikož jsou prázdniny,rozhodl jsem se změnit skin stránky.Po červeném "Cliff and Puppets" tu máme "Cliff and Lighting" .Snad se vám bude líbit.Až mě omrzí vrátím vše jak bylo...Novinkou na blogu je poslední rozhovor s Cliffem ,který byl pořízen 14 hodin před jeho smrtí.Přibyla k němu 2.část a dál se bude aktualisovat

Poslední rozhovor část 1+2+3

28. června 2010 v 16:54 | Prophet |  Rozhovory
Měl jsem slíbený rozhovor s Larsem ,ale do něho zbýval ještě něaký čas. Tak jsem si mezi tím pohovořil s baskytaristou Cliffem Burtonem . Tentokrát byl víc než šťastná a tak mluvil o všem co se mu honilo hlavou.A tak jsem se začal ptát…
Zeptal jsem se ho co opravdu udělali ,aby byli tam, kde jsou teď.
"Jen to ne!" zařval a otevřel si další láhev piva.
-Opravdu jsme neočekávali že se něco takového stane v našem oboru. Rozhodně jsme se nestali hvězdami přez noc.Celou tu domu jsme dělali to,co jsme chtěli dělat.Nikdy jsme neusilovali o to, stát se něakou rock star ,nebo tak něco.
Cliff
Ani když jste podepsali smlouvu s majorcompany Elektra v USA?
-Pro nás to bylo spíš dostat možnost nakoupit nové vybavení a získat více času ve studiu. Víš, jen způsob, jak vybudovat to, co jsme měli ještě víc.
Můžete popsat ten pocit, když vidíte vaše album stoupat výš a výš na albumcharts, dokonce vyšší než mnoho dalších známých a zavedených jmen?
- Překvapivé je jen slovo, co mě napadlo. Není to nic, co očekáváte, uplatňuje se, přesto že jsme nikdy nehráli v rádiu. To vám dává pocit, že je tu naděje pro náš druh hudby. To dokazuje, že opravdu nepotřebujete rádio.
Řekl jste, že byste pravděpodobně vypustili 12 písní z" Master of Puppets" se dvěma nevydanýma songy na zadní straně, co se s tím stalo?
- Měli jsme v plánu to udělat chlape,ale pak si James poranil kotník a nemohl hrát písně ze zadní strany.
Takže nemáte žádné skladby bokem záznam na Master of Puppets - který můžete použít místo toho?
Ne, jsme se snažili udělat pár bonusových písní, ale nedopadlo to, jak jsme chtěli, takže jsme je vynechali .
Cliff
Nyní, když jste na vrcholu ( opravdu slavní), je to teď takové jako jste čekali ?
- Máte toho mnohem víc na práci, můžete napsat něco špatného . Ale opravdu si nemyslím že můžete takhle něco očekávat. Jen kurva jít za svým a neohlížet se zpět.A pak až si nahoře,tak se můžeš ohlédnout zpět,jinak by jsi v tom měl zmatek.
Musíte teď alespoň vydělávat víc peněz ne?
- Měli by jsme, ha ha! Dostali jsme teď celkem dost peněz a pak budeme čekat na další po prodeji nové album. Přežili jsme. To jsme se dostali pěkně na tour a máme nový lepší autobus a takové věci.
Zde jsem se pozastavil ,protože Cliff paradoxně chválí autobus,ve kterém zemře.Ale až 14 hodin po rozhovoru.
Jeden z vašich přátel říkal,že tohle je první rok ,kdy jste si vydělali něaké peníze.Je to pravda?
- Jo je to pravda.Všechny peníze co jsme před tím dostali jsme nacpali hned do vybavení a tak.
Jak se vám líbí vaše první album "Kill´em all"?
-Neposlouchal jsem ho asi rok a půl (zasmál se). Hrajem stále písně z toho alba ale trochu jinak než na albu. Rychleji a tvrději.
Cliff
Proč jste zvolili zrovna Sweet Silence-studio v Kodani pro nahrávani vašich alb?
- Za prvé proto, že je to dobré studio a pracuje tam dobrý technik , Flemming Rasmussen. Také proto že je to tam za dobrou cenu. Víme že tam můžem vytvořit dobrý zvuk. Vše co dělá Sweet Silence tým správným místem . Je tam pouze jedno studioroom , takže se nesetkáte s žádnou kapelou číhající na rohu. Můžete se soustředit na svou práci.
Právě teď několik tzv. thrashmetalových kapel dostalo smlouvu s velkými společnostmi. Kapely jako je ANTHRAX a METAL CHURCH. Zdá se, jako by to začalo s Metallicou. Máš pocit že je to teď trendy?
- Ne, nemám takový pocit. Bylo by to divné, kdyby si o sobě něco takového myslel. Nahrávací společnosti nás možná vidí jako trendy, ale my určitě ne. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho všechny ty kapely zůstanou s velkými společnostmi.
Ty si nemyslím, že tento druh hudby vyroste ještě více?
- Věci se budou měnit. Víte, najednou se stane něco nového, ještě předtím, než něco budeš vůbec tušit. Ale vždy se najde někdo kdo přežije.
Už jste měl čas na psaní nějaké nové písně? Protože od nahrání "Master of Puppets" uplynula něaká ta doba.
- Ne, jsme skoro rok na turné. Máme nějaké riffy tu a tam koncept, možná pár titulů, ale nic ještě nebylo dokončeno.
Jamujete před tím než jdete na podium?
- Ano, rádi formujeme naše nápady touto cestou. Často se sehrajem a hrajem jeden nápad,ale také často jsme jen ťulpasové a hrajem čtyři songy na ráz. Když nejsme na tour ,můžeme ty skladby dokončit.

Master of Puppets

19. června 2010 v 19:53 | Prophet |  Izolované basové stopy
Přináším další izolovanou basovou stopu Cliffa Burtona. Tentokrát se jedná o píseň "Master of Puppets" . Vychutnejte si nádherné basové party:

Orion-Only Bass track

14. června 2010 v 19:37 | Prophet |  Izolované basové stopy
Cliff
TMD odhalil svatý grál heavy metalové basy. Je to izolovaná stopa basové kytary skladby Orion z alba Master of Puppets ,které bylo vydáno 03.3.1986 prostřednictvím Elektra Records a dosáhlo # 29¨. příčky na americkém Billboard 200 album chart. Za toto album dostala Metallica vůbec poprvé zlatou desku ,za více než 500.000 prodaných kopií. Věřte tomu nebo ne, to bylo dosaženo bez jakéhokoliv rádia ,airplay, nebo hudebního videa. Celkově bylo alba prodáno víc než 7 000 000 kusů.
Cliff Burton je pravděpodobně největší heavy metalový basista, který kdy žil. Jakmile uslyšíte jeho izolovanou studiovou stopu poprvé ,hned poznáte jeho styl hry.
Tohle byl můj výtah ze článku ,co jsem našel na internetu.
A tady je ta slibovaná basová stopa :


Vzpomínky kapely

12. června 2010 v 12:34 | Prophet |  Vzpomínky

"Byl to divoch, trochu hippie, bral LSD a nosil džíny do zvonu těsný přes boky. Rozuměl kšeftu a nenechal se vodit za nos. Chtěl bych mít takovej respekt jako von. Každej den jsme si dělali prdel z jeho zvoňáků. Jemu to bylo jedno. 'Todle nosím. Seru na vás.' Miloval muziku. Byl opravdovej intelektuál. Dost jsem se od něj naučil, co to je bejt někdo."


James Hetfield, 1993

"Byl to skvělý a velmi zvláštní talent ..... Cliffova sóla byla absolutně brilantní."

Jason Newsted, 1988

"Do dnešního dne na něj každý den myslím"

Kirk Hammett, 1988

"Cliff byl úplně čestný k sobě i ostatním lidem. Neměl rád tu posranou falešnou slávu."

Lars Ulrich, 1986

"Slyšeli jsme to divoké sólo a myslel jsem si, " Nevidím tam žádného kytaristu" . Ukázalo se, že to byl baskytarista Cliff, s wah wah pedálem, a tou kšticí. Nevadilo mu, zda tam lidé byli. Díval se na jeho basu a hrál. "

James Hetfield


"Jediný, kdo byl schopen přijít v čas a napsat píseň na kus papíru byl Cliff. Měl obrovské znalosti časování, hudební harmonie a hudební teorie obecně."

Kirk - 1987

"Viděl jsem Cliffa hrát v kapele Easy Street když mi bylo 16 v klubu International Cafe v San
Franciscu... Vždy to zůstane v mojí paměti."


Kirk Hammett

,,Cliff byl člověk, který měl v sobě toho divokého ducha, který dělá kapelu jako je Metallica, kvalitní kapelu. On nebyl jen jejím basákem, a nebo někdo kdo píše skladby. On byl ten který dostal Metallicu až na úplný vrchol. Po jeho smrti, předala Metallica svoji duši pro bohatství a slávu. Věci s kterými by on nikdy nesouhlasil. Nikdy by to nedovolil. Black Album, to co se dělo a zatracený Load a vůbec. Kdyby Metallica stratila basáka, ztratila by svoji duši."

Lars Ulrich

,,Dnes o něm hodně přemýšlíme a povídáme si oněm, dokonce si o něm i povídáme vtipy. Já na něho často myslím, možná dokonce víc než kdykoli předtím, jaká velká osobnost Cliff skutečně byl. Byl jediný z pěti biliónů lidí na této zemi. A nikdy jsme se nestřetly s někým podobným, dokonce jsme hledali i někoho, kdo ho neměl rád."

Lars Ulrich

"On je basový Hendrix, pro jeho ,,ground breaking,, styl."

Jason Newsted


Vybavení

5. června 2010 v 13:09 | Prophet |  Vybavení

Vybavení