Poslední rozhovor část 1+2+3

28. června 2010 v 16:54 | Prophet |  Rozhovory
Měl jsem slíbený rozhovor s Larsem ,ale do něho zbýval ještě něaký čas. Tak jsem si mezi tím pohovořil s baskytaristou Cliffem Burtonem . Tentokrát byl víc než šťastná a tak mluvil o všem co se mu honilo hlavou.A tak jsem se začal ptát…
Zeptal jsem se ho co opravdu udělali ,aby byli tam, kde jsou teď.
"Jen to ne!" zařval a otevřel si další láhev piva.
-Opravdu jsme neočekávali že se něco takového stane v našem oboru. Rozhodně jsme se nestali hvězdami přez noc.Celou tu domu jsme dělali to,co jsme chtěli dělat.Nikdy jsme neusilovali o to, stát se něakou rock star ,nebo tak něco.
Cliff
Ani když jste podepsali smlouvu s majorcompany Elektra v USA?
-Pro nás to bylo spíš dostat možnost nakoupit nové vybavení a získat více času ve studiu. Víš, jen způsob, jak vybudovat to, co jsme měli ještě víc.
Můžete popsat ten pocit, když vidíte vaše album stoupat výš a výš na albumcharts, dokonce vyšší než mnoho dalších známých a zavedených jmen?
- Překvapivé je jen slovo, co mě napadlo. Není to nic, co očekáváte, uplatňuje se, přesto že jsme nikdy nehráli v rádiu. To vám dává pocit, že je tu naděje pro náš druh hudby. To dokazuje, že opravdu nepotřebujete rádio.
Řekl jste, že byste pravděpodobně vypustili 12 písní z" Master of Puppets" se dvěma nevydanýma songy na zadní straně, co se s tím stalo?
- Měli jsme v plánu to udělat chlape,ale pak si James poranil kotník a nemohl hrát písně ze zadní strany.
Takže nemáte žádné skladby bokem záznam na Master of Puppets - který můžete použít místo toho?
Ne, jsme se snažili udělat pár bonusových písní, ale nedopadlo to, jak jsme chtěli, takže jsme je vynechali .
Cliff
Nyní, když jste na vrcholu ( opravdu slavní), je to teď takové jako jste čekali ?
- Máte toho mnohem víc na práci, můžete napsat něco špatného . Ale opravdu si nemyslím že můžete takhle něco očekávat. Jen kurva jít za svým a neohlížet se zpět.A pak až si nahoře,tak se můžeš ohlédnout zpět,jinak by jsi v tom měl zmatek.
Musíte teď alespoň vydělávat víc peněz ne?
- Měli by jsme, ha ha! Dostali jsme teď celkem dost peněz a pak budeme čekat na další po prodeji nové album. Přežili jsme. To jsme se dostali pěkně na tour a máme nový lepší autobus a takové věci.
Zde jsem se pozastavil ,protože Cliff paradoxně chválí autobus,ve kterém zemře.Ale až 14 hodin po rozhovoru.
Jeden z vašich přátel říkal,že tohle je první rok ,kdy jste si vydělali něaké peníze.Je to pravda?
- Jo je to pravda.Všechny peníze co jsme před tím dostali jsme nacpali hned do vybavení a tak.
Jak se vám líbí vaše první album "Kill´em all"?
-Neposlouchal jsem ho asi rok a půl (zasmál se). Hrajem stále písně z toho alba ale trochu jinak než na albu. Rychleji a tvrději.
Cliff
Proč jste zvolili zrovna Sweet Silence-studio v Kodani pro nahrávani vašich alb?
- Za prvé proto, že je to dobré studio a pracuje tam dobrý technik , Flemming Rasmussen. Také proto že je to tam za dobrou cenu. Víme že tam můžem vytvořit dobrý zvuk. Vše co dělá Sweet Silence tým správným místem . Je tam pouze jedno studioroom , takže se nesetkáte s žádnou kapelou číhající na rohu. Můžete se soustředit na svou práci.
Právě teď několik tzv. thrashmetalových kapel dostalo smlouvu s velkými společnostmi. Kapely jako je ANTHRAX a METAL CHURCH. Zdá se, jako by to začalo s Metallicou. Máš pocit že je to teď trendy?
- Ne, nemám takový pocit. Bylo by to divné, kdyby si o sobě něco takového myslel. Nahrávací společnosti nás možná vidí jako trendy, ale my určitě ne. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho všechny ty kapely zůstanou s velkými společnostmi.
Ty si nemyslím, že tento druh hudby vyroste ještě více?
- Věci se budou měnit. Víte, najednou se stane něco nového, ještě předtím, než něco budeš vůbec tušit. Ale vždy se najde někdo kdo přežije.
Už jste měl čas na psaní nějaké nové písně? Protože od nahrání "Master of Puppets" uplynula něaká ta doba.
- Ne, jsme skoro rok na turné. Máme nějaké riffy tu a tam koncept, možná pár titulů, ale nic ještě nebylo dokončeno.
Jamujete před tím než jdete na podium?
- Ano, rádi formujeme naše nápady touto cestou. Často se sehrajem a hrajem jeden nápad,ale také často jsme jen ťulpasové a hrajem čtyři songy na ráz. Když nejsme na tour ,můžeme ty skladby dokončit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama